Låt oss presentera en av våra anställda, Pontus.

pontus

Detta är Pontus, en ny älskad familjemedlem som kommer att gästspela i Skorpans verksamhet som maskot. Han kommer att följa med våra barn på utflykter i skog och mark samt vara en ambassadör för hästen. Visst är han söt?
Vi kommer att ha ett informationsmöte för föräldrar som är intresserade av vår kommande verksamhet som är tänkt att starta i Augusti, så håll utkik😊 har du inte hunnit skicka en intresseanmälan till vår verksamhet än? Skicka den till vår mail skorpansforskola@hotmail.com.
Ha en trevlig måndag så höra vi inom kort.

Samarbete med Stale Gård

korstale

I dag fick vi den fantastiska möjligheten att besöka Stale gård, titta på deras underbara verksamhet samt ha en trevlig pratstund om ett framtida samarbete. Mycket lovande!Tänk vad underbart att vi har så enormt duktiga jordbrukare i vår närhet. Nyfiken på deras verksamhet?Besök dem på deras hemsida http://stalegard.se/